Install fest

Nedávno byl zveřejněn seznam přednášek a workshopů, které bude možné vidět na letošním Install Festu. Oficiální program a abstrakty k některým přednáškám si můžete již nyní přečíst na oficiálních stránkách Install fest se bude konat od 1.3 do 2.3.2014.

Můžeme se těšit na přednášku a o nejrychleji rostoucí NoSQL databázi MongoDB, na kterou bude navazovat workshop, kde by se mělo představit reálné nasazení MongoDB. Dále se můžeme těšit na praktické poznatky z nasazování a především zabezpečení IPv6 sítě na Strahově.

Celou Sobotu poběží paralelně s hlavními přednáškami i OpenWRT blok přednášek. V těchto přednáškách by se mělo probrat OpenWRT od naprostých základů (od hardware) přes bootloader (u-boot) a po vlastní linux (OpenWRT). Jedna z přednášek se bude věnovat i českému projektu Turris.

V Neděli se pak můžeme těšit na pokročilou správu balíčků v Debianu a pár slov o budoucnosti linuxových distribucí. Paralalně s tímto programem poběží druhá sada přednášek. Ve druhé sadě se můžeme těšit například na automatizace bootování s novabootem nebo na instalaci Linuxu na mobily a tablety.

V Neděli se samozřejmě budou konat i workshopy, především pro začínající uživatele. Nejen na toto, ale na mnohem více se můžete těšit, pokud přijdete.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *