Install fest

Nedávno byl zveřejněn seznam přednášek a workshopů, které bude možné vidět na letošním Install Festu. Oficiální program a abstrakty k některým přednáškám si můžete již nyní přečíst na oficiálních stránkách Install fest se bude konat od 1.3 do 2.3.2014.

Můžeme se těšit na přednášku a o nejrychleji rostoucí NoSQL databázi MongoDB, na kterou bude navazovat workshop, kde by se mělo představit reálné nasazení MongoDB. Dále se můžeme těšit na praktické poznatky z nasazování a především zabezpečení IPv6 sítě na Strahově.

Celou Sobotu poběží paralelně s hlavními přednáškami i OpenWRT blok přednášek. V těchto přednáškách by se mělo probrat OpenWRT od naprostých základů (od hardware) přes bootloader (u-boot) a po vlastní linux (OpenWRT). Jedna z přednášek se bude věnovat i českému projektu Turris.

V Neděli se pak můžeme těšit na pokročilou správu balíčků v Debianu a pár slov o budoucnosti linuxových distribucí. Paralalně s tímto programem poběží druhá sada přednášek. Ve druhé sadě se můžeme těšit například na automatizace bootování s novabootem nebo na instalaci Linuxu na mobily a tablety.

V Neděli se samozřejmě budou konat i workshopy, především pro začínající uživatele. Nejen na toto, ale na mnohem více se můžete těšit, pokud přijdete.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *